Ztráta imunity
I ztráta imunity může být následkem příliš suchého vzduchu.
Hlavním cílem imunitního systému je umožnit organismu účinně se bránit proti škodlivým látkám, které na něj působí zvenčí i z vnitřního prostředí. Obecně můžeme imunitu rozdělit do dvou kategorií. Vrozenou (nespecifickou) imunitu získává dítě od matky. Její složky tvoří jakousi základní bariéru pro ochranu organismu. Adaptivní (získaná, specifická) imunita se uplatňuje tehdy, když dojde k infekci organismu.
Typickým příznakem oslabené imunity jsou často se opakující nejrůznější onemocnění, která mívají vleklý průběh. Oslabenému imunitnímu systému, jenž se snaží neúspěšně stále dokola nastartovat, je přičítáno i mnoho dalších potíží. Patří mezi ně letargie, špatný spánek, bolesti hlavy a s tím spojená špatná soustředěnost. Prvními příznaky, že je tělo v nepořádku a imunitní systém je oslaben, zpravidla bývají ztuhlé klouby, častější únava, bolesti hlavy, alergie, průjmy nebo nejrůznější kožní záněty. Podobné symptomy dlouho přetrvávají, následně se pak objeví nemoci samotného imunitního systému.
Pro posílení imunity je tudíž velmi důležitým vhodný životní styl. Pod pojmem zdravý životní styl si dnes už nepředstavujeme pouze zdravou a odlehčenou stravu a dostatečný pohyb, ale patří sem také zájem o prostředí, v němž žijeme. Každý z nás chce dýchat čistý a svěží vzduch a cítit se dobře po celý rok a ne jenom na dovolené u moře. Příjemná relativní vlhkost vzduchu je 40 - 60 % a pokud máme v bytě vlhkost nižší, než je doporučovaná, měli bychom velmi vážně uvažovat o koupi zvlhčovače vzduchu.